رضا مقدم

رضا مقدم

دوشنبه, 20 فروردين 1397 ساعت 00:00

آدرس حدید سایت انتقال خون خراسان شمالی

آدرس جدید سایت اداره کل انتقال خون خراسان شمالی 

 

http://bojnourd.ibto.ir

 

 

اعلام آمادگی سازمان انتقال خون برای خدمات‌رسانی در چهارشنبه پایان سال

 

سخنگوی سازمان انتقال خون کشور گفت: با اهدای خون خود در روز چهارشنبه سوری می‌توان سرخی زندگی را به بیماران نیازمند هدیه داد.
 
اعلام آمادگی سازمان انتقال خون برای خدمات‌رسانی در چهارشنبه پایان سالبشیر حاجی‌بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون کشوردر گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: سازمان انتقال خون ایران از مردم برای اهدای خون دعوت به عمل آورده است تا کمبودی در این زمینه نداشته باشیم.
 
وی ادامه داد: همیشه در فصل سرما آمار اهدای خون کاهش پیدا می‌کند به همین دلیل سازمان انتقال خون به دلیل نزدیکی تعطیلات عید نوروز از مردم برای شرکت در این کار خیر دعوت کرده است.
 
حاجی‌بیگی با بیان اینکه اهدای خون می‌تواند به عنوان زکات سلامتی و شکرانه نعمت سلامتی محسوب شود، تصریح کرد: سازمان انتقال خون ایران در روز چهارشنبه سوری مانند سایر روزها به اهداکنندگان خدمات رسانی می‌کند و  یکی از کارهای خیری که در روز چهارشنبه سوری می‌توان انجام داد اهدای خون بوده زیرا این کار سرخی زندگی را به بیماران هدیه می‌دهند.
یکشنبه, 20 اسفند 1396 ساعت 00:00

پویش "سرخی من از تو"

 

اداه کل انتقال خون خراسان شمالی از مردم استان دعوت کرد تا با پیوستن به پویش "سرخی من از تو"

با اهدای خون خود سرخی زندگی را به بیماران هدیه نماید.

 

 

پیام تبریک مدیرعامل سازمان به مناسبت روز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)

 

میلادش تولد بهار است؛ تولد آب است و تولد هر چه پاکی و زلالی. میلادش از هر سو رحمت است. از آن جهت که ادامه راه انبیاست. فاطمه (س) امتداد راه انبیاست. اگر او نبود، طریق انبیا ابتر می ماند و این سلسله پیوسته به بن بست می رسید...

زاد روز حضرت بتول و هدیه آسمانی خدا به رسول، بانوی ملکوت و جبروت، حضرت صدیقه طاهره (س) را به کلیه همکاران سازمان انتقال خون در سراسر کشور و به ویژه بانوان همکار تبریک و تهنیت عرض می کنم.

امید است که در پیروی از این الگوی آسمانی در جامعه و خانواده خود موفق باشیم.

 

دکتر علی اکبر پورفتح اله

مدیرعامل سازمان انتقال خون

سخنگوی سازمان انتقال خون اعلام کرد: 

توزیع بیش از 3 میلیون خون و فرآورده در مراکز درمانی طی سال جاری

 

طی یازده ماه سال جاری سه میلیون و 334 هزار و 715  واحد خون و فرآورده شامل گلبول قرمز فشرده ، پلاکت و پلاسما درمراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون دکتر بشیر حاجی بیگی در این مورد گفت:  میزان توزیع گلبول قرمز فشرده یک میلیون و 820 هزارو 335 واحد  و میزان پلاکت توزیع شده 876 هزار و 962 واحد بود. همچنین در این مدت 637 هزار و 418 واحد پلاسما در بیمارستانها و مراکز درمانی توزیع شده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون همچنین در مورد گروه های خونی اهدایی طی مدت یاد شده گفت: سه درصد از خونهای اهدایی از گروه 

A-   و 27 درصد آن از گروه A+ بود. همچنین دو درصد از خونهای اهدایی از گروه B-و 21 درصد آن از گروه B+ ، یک درصد این خونها از گروه AB-، و 7 درصد از گروه AB+ ، درصد از گروه O- و 34 درصد بقیه متعلق به گروه O+ بوده اند.

دکتر حاجی بیگی افزود: 89درصد خونهای اهدایی ازگروههای مثبت و 11درصد بقیه از گروه های منفی بوده اند.

       وی ضمن تشکر از همه شهروندانی که با اهدای خون خود برای نجات جان شهورندان اقدام می کنند گفت: همه ساله با فرا رسیدن فصل سرما میزان مراجعه مردم به مراکز انتقال خون جهت اهدای خون کم می شود و مراکز انتقال خون با کاهش ذخایر خون و فرآورده های آن مواجه می شوند در کلان شهرها به خاطر ارجاع بیماران و افزایش عمل های جراحی بخصوص در روزهای پایانی سال این کاهش محسوس تر است.

وی از شهروندان خواست تا هنگام اهدای خون کارت ملی همراه داشته باشند. وی تاکید کرد:  سن اهدای خون در کشور 18 سال تا 60 سال است و آقایان در سال 4 بار و خانم ها در سال 3 بار می توانند خون اهداکنند به شرطی که بیش از 50 کیلو گرم وزن داشته باشند.

 

 

 

بیش از دو میلیون و 500 هزار داوطلب اهدای خون در یازده ماه سال جاری

 

طی یازده ماه گذشته دو میلیون و 500 هزار و 99  نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه کرده اند که از این تعداد یک میلیون و 923 هزارو 366 نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران از این تعداد 253 هزار و 418 واحد خون مربوط به اهداکنندگان بار اول بوده است.

دکتر بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان در این خصوص گفت: 87  هزار و 480 نفر از بانوان طی یازده ماهه گذشته موفق به اهدای خون شده اند.

مدیر کل دفتر مدیر عامل و روابط عمومی سازمان انتقال خون همچنین از رسیدن شاخص اهدای مستمر به رقم 58 درصد رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به 4 درصد رشد داشته است.

افتخارآفرینی فرزندان کارکنان انتقال خون خراسان شمالی در ورزش و هنر

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون خراسان شمالی، فرزندان کارکنان انتقال خون استان، پانته آ بهزادفر نفراول در رده سنی زیر 6 سال درمسابقات ژیمناستیک استانی، سلینا محبوب و سانیا محبوب نفرات اول در رده سنی زیر6 سال و 6 تا 9 سال در مسابقات نقاشی استان به مناسبت دهه فجرافتخاری دیگر در کارنامه مادران سخت کوش این اداره کل ثبت کردند.

دکتر روشن روان مدیرکل انتقال خون استان ضمن تبریک به خانمها هنریار و باقری از اینکه کارکنان این اداره کل در کنار فعالیتهای اداری درعرصه زندگی نیز دوشادوش فرزندان در فعالیتهای اجتماعی شرکت می کنند ابراز خرسندی نمود.

اهدای خون دکتر پورعیسی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون خراسان شمالی، دکتر پورعیسی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانکه ازاهداکنندگان مستمرخون می باشد با اهدای خون خود یاریگر بیماران نیازمند شد.

گفتنی است دکتر پورعیسی و همکارانشان به صورت مستمر دراین سنت حسنه و امر انسان دوستانه شرکت می کنند.

در حاشیه این دیدار دکتر روشن روان مدیر کل انتقال استان گزارشی از وضعیت موجود اعتبارات را به دکتر پورعیسی ارائه کرد و ایشان نیز قول همکاری و مساعدت بیشتر و جبران کسری اعتبارات انتقال خون تا پایان سال جاری را داد.

 


اهدای خون دانشجویان کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون خراسان شمالی، دانشجویان کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در یک اقدام هماهنگ به صورت دسته جمعی با حضوردر واحد اهداکنندگان این اداره کل اقدام به اهدای خون کردند

قابل ذکر است با انعقاد تفاهم نامه هایی که در سال 96 با مراکز دانشجویی صورت گرفته است این اداره کل شاهد حضور منسجم تر دانشجویان جهت اهدای خون می باشد.

.

 

چهارمین کنگره بین المللی طب انتقال خون برگزار می شود

 

 

چهارمین کنگره بین المللی طب انتقال خون مهرماه سال آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون، این کنگره با موضوع مراقبت از خون؛ از اهداکننده تا مصرف کننده ، 10 الی 12 مهرماه 97 در مرکز همایش های پژوهشگاه نیرو در تهران برگزار می شود.

در این کنگره به موضوعات کلیدی از جمله؛ سلامت خون، تهیه فرآورده های سلولی، مدیریت خون بیمار، پالایش پلاسما، مدیریت کیفیت در انتقال خون، انتقال خون در بحران ها و ... پرداخته خواهد شد.

گفتنی است؛ همزمان با این کنگره چهاردهمین اجلاس سالیانه انجمن آسیایی طب انتقال خون  نیز با حضور کارشناسان و متخصصین طب انتقال خون از سراسر دنیا برگزار می شود.

در سه کنگره پیشین بیش از 1000 نفر از کارشناسان طب انتقال خون حضور داشته اند.

لازم به ذکر است مهلت ارسال مقالات از تاریخ 15 اسفند 96 لغایت 15 تیر 97 می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت کنگره با نشانی http://ibtc4.tmi.ac.ir/en/مراجعه نمایید.

«شروعقبلی12345678910بعدیپایان»
صفحه1 از34